Jak postupovat v případě reklamace?

článek_reklamace

Zasíláme kvalitní zboží zabaleno s ohledem na balené zboží, ale všichni jsme jen lidé a tak se může stát, že při přepravě a nebo i v průběhu používání zboží může dojít k jeho poškození. Vždy se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc a proto zde pro Vás máme pár rad, jak postupovat v případě reklamací.

 

1. Jaké zboží můžete reklamovat?

Obecně můžete reklamovat elektrické spotřebiče - ústní sprchy, elektrické a bateriové kartáčky. Na tyto se vztahuje dvouletá záruční doba, ale dá se samozřejmě vyřídit i pozáruční servis.

Nelze za běžných okolností vrátit či reklamovat spotřební zboží po jeho rozbalení jako jsou kartáčky na zuby, náhradní hlavice, zubní pasty, ústní vody, mezizubní kartáčky apod. Je to tak z hygienických důvodů. Nerozbalené zboží jsme vyměňujeme zákazníkům běžně například z důvodu koupi špatné tvrdosti kartáčku, či špatné velikosti mezizubních kartáčků. Toto zboží ovšem musí mít neporušený původní obal.

2. Poškození při přepravě

Nejčastější důvod reklamace zboží je poškození zásilky při přepravě či její ztráta. Postup se odvíjí od následujících situací:

 • Ztráta či zdržení zásilky

V případě, že Vám přišla zpráva o expedici zásilky, naleznete zde i číslo pro sledování Vašeho balíčku. Zde vidíte aktuální postup v doručování zásilky. Pokud zásilka dlouho nepřichází, můžete zavolat na zákaznickou linku Zásilkovny, kde Vám po zdělení čísla zásilky z trasování pomohou zásilku dohledat.

Telefon: +420 216 216 516

Pondělí – Pátek:   08:00 – 18:00
  Můžete také kontaktovat nás na tel. čísle +420 721 217 474, ale řešení situace může být pomalejší, protože budeme sloužit jako prostředník mezi Vámi a Zásilkovnou.
 • Celkové poškození zásilky

 Pokud Vám dopravce přiveze pomačkanou, potrhanou zásilku. Ze zásilky bude očividně vytékat její obsah či bude jinak poškozena, takovouto zásilku ani od přepravce nepřebírejte a sepište na místě reklamační protokol s kurýrem.

 • Drobné poškození zásilky

 Pokud se jedná jen o lehce pomačkanou krabici, nebo potrhanou vrchní nepromokavou folii, můžete zásilku přebrat. Zboží uvnitř je baleno s největší opatrností a během standardní přepravy by se zboží nemělo poškodit. Vše záleží na situaci a Vašem uvážení.

 3. Uplatnění záruční a pozáruční reklamace

 Jako prodávající řešíme reklamaci námi prodávaných výrobků, někteří výrobci si však reklamace řeší sami. Vždy nás napřed kontaktujte na tel. čísle +420 721 217 474, či na emailové adrese info@lantina.cz, kde Vám naši obchodníci rádi poradí s postupem reklamace.

4. Autorizovaný servis výrobků PHILIPS

Společnost Philips se o reklamaci svých výrobků stará sama a také zařídí svoz reklamovaného zboží z Vámi uvedené adresy. Zde je krátký návod, jak postupovat:

 1. Jdete na následující webovou stránku společnosti Philips.
 2. Zde se buď přihlašte, nebo registrujte do služby MyPhilips.
 3. Po úspěšném přihlášení či registraci se ocitnete na úvodní stránce MyPhilips.
 4. Zde klikněte na tlačítko "Registrovat výrobek".
 5. Pro registraci výrobku ho musíte najít dle názvu, čísla výrobku či čísla modelu. U elektrických kartáčků to bývá většinou označení jako např. HX9372/04.
 6. Poté jste přesměrováni k zadání registračních údajů Vámi zvoleného výrobku. Zde vyplníte datum nákupu (zjistíte na dokladu k zakoupenému výrobku - faktuře, účtence = daňovém dokladu). Dále vložíte naskenovaný doklad o koupi a vepíšete důležité informace k identifikaci původce reklamace - bankovní účet (pro případné vrácení peněz), jméno a adresu s telefonním číslem.
 7. Jako prodejce uveďte www.philips.cz/obchod
 8. Potvrdíte stiskem tlačítka "Zaregistrovat"
 9. K objednání přepravy k reklamaci do autorizovaného servisu pokračujte prosím na tomto odkaze.
 10. Zde postupujte krok za krokem, jak Vás průvodce objednáním přepravy navádí.
 11. Zvolte místo a čas, kde si má správně připravené zboží k reklamaci kurýr vyzvednout.
 12. Reklamace je hotova a přijde Vám potvrzení od podpory Philips, že byl objednán svoz poškozeného výrobku.

Dále už má vyřízení reklamace na starosti společnost Philips, která na to má 30-denní lhůtu po přijetí do reklamace. Buď produkt záručně opraví nebo Vám přijde protokol o ponechání výrobku v servisu se kterým se obrátíte na nás a my zařídíme vrácení peněz či zaslání nového výrobku dle Vašeho přání.

Také se může vrátit výrobek s tím, že žádná vada na něm nebyla nalezena, nebo pokud se jedná o pozáruční servis, přijde Vám požadavek na potvrzení ceny požadované opravy.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.